Vein on nagu ma ise.
Miks ma teen veiniõhtuid ja töötan veinidega?
Sest ma armastan veini.
Voolav, pidevas arengus, ükski aastakäik pole samasugune. Põhjatu maailm, mida on põnev avastada ja millesse süüvimise ees on isegi veidi hirm ja aukartus. Vahel lausa frustratsioon, sest kunagi ei saavuta lõplikkust ega täit selgust. Kõik hoopis muutub ja see tuletab meelde, et tähtis on teekond, uudishimu ja oskus püüda erilisi hetki. Neis kohal olla ja neid nautida.
Vein on kunst ja filosoofia.
Alati subjektiivne ning polegi mõistlik otsida õiget või parimat veini. Igal veinil on oma koht ja aeg. Nii väärikal vanal kui ka noorel ja kergel ning isegi päris lihtsal ja õhukesel. Igal kunstitarbijal on oma maitse ja selle üle on tore diskuteerida, mida keegi ühes või taieses näeb-leiab, aga vaidluseks pole põhjust - kõigile leidub oma.
Armastan reisida veinipiirkondades.
Viinamarjapõldude ja veinimajade idüllilisus ning rustikaalromantika tekitavad mõnusalt sooja, unistava ja ennastunustava tunde. Samas tean, et selle romansi taga on ka lõputu hulk tööd ning kui lava taha minna, pole kõik päris nii kaunis kui etiketilt paistab. Aga siiski on igal osapoolel oma lugu jutustada - nii väänduval viinapuuväljal, ajaloolisel veinikülakesel, veinimajal ja sealsel pererahva, keldrist toodaval veinil. Kõigel on oma lugu.
Olen koos veiniga kasvanud
Alustasin veinidega tööd juba üsna varakult, mistõttu tänaseks olen veinimaailmas toimetanud üle poole oma elust. Kooli kõrvalt taskuraha teenimiseks kutsusin supermarketites inimesi veini maitsma ning tajusin kohe ka selle valdkonna võlu ja põnevust.
Üsna tihti juhtus, et inimesed ei innustunudki niivõrd veinist, kui minu õhinast, kuidas neile veinidest rääkisin, lahkudes ikkagi veinipudel ostukorvis. Peatselt ostsin Kalev Keskküla “Veinijuhi” millest küll veel suurt aru ei saanud, aga mille igaks juhuks mitu korda kaanest-kaaneni läbi lugesin.
- Ülikoolis andragoogikat (ehk täiskasvanute õppimist-õpetamist) õppides sain aru, et näeksin end hea meelega just veinimaailma teadmiseid edasi jagamas ja õpingute kõrvalt töötasin ka vinoteegis “Wine Library” ning Vertigo veinipoes.
- Õpingute raames sain veeta 2 välissemestrit Saksamaal ning Austrias, kus tegelesin üliõpilaselu kõrvalt ka veiniturismiga lähedalasuvatesse veinipiirkondadesse.
- Ülikooliõpingutega paralleelselt astusin Eesti Sommeljeede Erakooli ning 2014. aastaks saingi (ehk isegi kodumaal ainsaks?) andragoog-juuniorsommeljeeks.
- Veinikoolitustega alustasin 2013. aastal MinuVine veinipoes, kus igapäevase sommeljee- ja teenindajatöö kõrvalt viisin läbi nii avalikke veiniõhtuid kui sisekoolitusi.
- Poe sulgedes asusin 2014. aastal tööle äsja avatud eDrinksi veinipoodi, millega olen seotud siiani. Edrinksis olen töötanud nii klienditeenindaja-sommeljeena, viinud läbi veinikoolitusi, tegelenud töötajakogemuse disainiga ja osalenud sortimendikomisjoni töös.
- Alates 2020. aastast alustasin avalike veiniõhtutega Põhjala kultuuritehase kogukonnabaaris Botik & Aed. Olen seal kasutanud veinirännakute kontseptsiooni, võttes igakuiselt avastamiseks mõne uue veinipiirkonna. Olen sarnaseid õhtuid läbi viinud ka erinevate oluliste sündmuste raames: sünnipäevad, tüdrukuteõhtud, meeskonnasündmused, jõulupeod ja suvepäevad. Tunnen end veinigiidi rollis omas elemendis ja kutsumuses, sest saan kogutud veiniteadmised jagada just mulle omasel moel. Seejuures olen ka ise pidevas õppimises ja arengus nii veinialaselt kui koolitaja rollis.
Avalikud Sündmused
Avalikel veiniõhtutel ja -rännakutel uudistame koos teiste veinisõpradega mõnusas õhkkonnas nii tuntumaid veinipiirkondi ja viinamarjasorte kui vähem avastatud pärle. Tule kampa!
Põnevad maitseelamused
Igal veiniõhtul mekime ära esindusliku rivi veine - nii klassikalisemaid esindajaid kui rariteetseid või mõnel muul moel eristuvaid üllatajaid.
Uued teamised
Võimalus õppida meelelahutuslikul ja lõbusal viisil mõnusas seltskonnas veinimaailma erinevate külgede kohta